Adem Jashari (Historiku i Jasharajve)

Adem Jashari

Hero, komandant legjendar dhe luftëtar i paepur i kombit shqiptar, i pari ndër themeluesit e UÇK-së. U lind në Prekaz të Drenicës në një familje me tradita të shquara atdhedashëse. Mbaroi shkollën e mesme teknike dhe më pas tërë jetën ia kushtoi luftës për lirinë e Kosovës. Pjesëmarrës në demonstratat e vitit [...]

Statuti

Nyje tjera

Komente